מאמרים

בזבוז כספי ציבור

מילים רבות נכתבו, נאמרו ודוברו בעניין משכורות חברי הכנסת ותנאיהם של שליחי הציבור שלנו. על הצוותים הגדולים שהם שוכרים למשרדיהם, על רכבי השרד, על הוצאות האוכל, המסעדות, נופש, טיולים מאורגנים וגם כאלה שלא מאורגנים, על הבזבוז הגדול ועל התחושה שעבורם המשרד הוא פיקניק אחד מתמשך. בגדול זכויות חברי הכנסת מתמצות בזכות להעסיק שני עוזרים פרלמנטאריים, בתקציב המונה כמה עשרות אלפי שקלים למען הקשר עם הבוחר, קשר עם הציבור והחזקת דרכון דיפלומטי. מלבד אלו כל היתר בגדר ספק הוצאה מוכרת ספק בזבוז כספי ציבור.

ברור שלא כל חברי הכנס דוגלים בזבוז ולא כולם קופצים על טיולים מאורגנים או מסעדות יוקרה רק לשם הבילוי או מחזיקים עוזרים בשביל להנעים את זמנם או כדי להתעצל. ישנם גם חברי כנסת שמכבדים את מעמדם ואת הציבור שבחר בהם ונוקטים גישה אחרת שאינה בזבזנית וראוותנית.

עורכי דין דיני עבודה או רופאים עובדים קשה לא פחות מאשר חברי כנסת. עורכי דין דיני עבודה או כל תחום אחר מקבלים כסף לא רע ואי אפשר להגיד שהם חיים מהיד לפה, הרי זה לא מדויק, אבל הם עוסקים במגזר הפרטי ולכן כל סכום כסף שהם מצליחים להגיע אליו ולהרוויח הוא כשר. לא ייתכן ששליח ציבור ינהג בכספי המדינה, כספי האזרחים כבשלו.

מהם הסטנדרטים המקובלים להוצאות ממשלתיות של חבר הכנסת. בדרך כלל לא מדובר בתקציב

המשך מאמר